Bilindiği üzere 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimi nedeniyle güreş organizasyonu yapan belediyelerimizin çok büyük bir kısmı güreş tarihinin belirlenmesi konusunda kararsızlık yaşamışlar ve bu nedenle de tarafımıza bildirimde bulunamamışlardır.

Belediyelerimizin seçim süreci kaynaklı bu çok doğal ve zorunlu gecikme federasyonumuzun takvim belirleme sürecine çıkamamasına neden olmuştur. Bu istenmeyen ve kimsenin elinde olmayan gecikme nedeniyle tüm güreş severlerimizden anlayış beklemekteyiz.

Seçim sonrası belediyelerimizin tamamına yakın bir kısmında devir teslim işlemleri bu hafta itibari ile tamamlanmıştır. Bu nedenle 2024 yılı yağlı güreş takviminin sağlıklı bir şekilde hazırlanabilmesi için bir engel kalmamıştır.

2024 yılı Yağlı Güreş takviminin belirlenebilmesi için tüm belediye, kurum ve kuruluşların güreş yapmak istedikleri tarih ya da tarihleri en geç 26.04.2024 tarihine kadar federasyonumuza bildirmelerine karar verilmiştir.

Takvim belirlemesinde öncelikle talep edilen tarihler dikkate alınacak olmakla beraber, talepte bulunulan günlerde CW Enerji Yağlı Güreş Liginin organizasyon tarihleri veya başka bazı organizasyonlarla çakışmalar olması halinde ilgili belediye ve kurumlarla istişare yapılarak en uygun tarihler belirlenmeye çalışılacaktır.

Takvim belirlenmesinde hali hazırda çok büyük bir gecikme içinde olduğumuz dikkate alındığında 2024 takviminin en hızlı şekilde düzenlenebilmesini teminen verilen süreye azami hassasiyet ile riayet edilmesini önemle rica ediyoruz.

Kamuoyuna saygılarımızla duyurulur.

Yorum yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir