CW Enerji Türkiye Yağlı Güreş Ligi 2024 Sezonu 1. Etabı olan 11. Manavgat Yağlı Pehlivan Güreşleri 11-13 Mayıs 2024 tarihleri arasında Antalya’nın Manavgat ilçesinde düzenlendi.

Minik 1 boyundan Baş Boyuna kadar toplamda 1987 lisanslı sporcumuzun katıldığı Güreşler, yağlı güreş seyircimizin güreş’e doyduğu, tüm boylarda son derece çekişmeli, nefes kesen müsabakalara sahne oldu.

Bu zamana kadar gerçekleştirdiğimiz Lig Güreşlerinde, en yüksek katılımının sağlandığı Manavgat Yağlı Güreşlerini çok sayıda güreşsever takip ettti.

Finalde rakibi Hüseyin Gümüşalan’ı yenen İsmail Balaban Manavgat’ın Başpehlivan’ı oldu.

Geçmiş senelerde olduğu gibi bu sene de Manavgat Yağlı Güreşleri Güreş Ağalığı ihalesini üst üste 11. kez Seaden Hotelleri sahibi iş adamı Hasan Özden kazandı. Kıran kırana geçen güreşlerde, Tarihi Elmalı Yeşilyayla Yağlı Pehlivan Güreşleri Ağası Sayın Hakan Çetin Minik 1 boydan Başaltı Boyuna kadar, boylarında kürsü yapan sporculara özel olarak ödül dağıttı.

Ayrıca Kırkpınar Ağası Seyfettin Selim Başpehlivan birincisine, ikincisine ve üçüncülerine özel ödül dağıttı.

İlk günden son güne kadar ciddi ilgi ve alaka gösteren, yoğun bir mesai harcayan Manavgat Belediye Başkanı Sn Niyazi Nefi Kara’ya çok teşekkür ediyoruz. Bulunduğumuz süre boyunca misafirperverliklerini esirgemeyen Manavgat Yağlı Güreşleri Ağası Sn Hasan Özden’e, Manavgat Belediyesine ve tüm Manavgat halkına şükranlarımızı sunuyoruz.

 

Yorum yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir