Türkiye Geleneksel Güreşler Federasyonumuz tarafından düzenlenen Karakucak Güreşi Hakemliği Denklik Kursu Kayseri’de gerçekleştirildi.

02-03 Şubat tarihleri arasında Kayseri ilinde gerçekleştirilen Karakucak Güreşi Hakemliği Denklik Kursu’na 220 hakemimiz katılım sağladı.

Karakucak Güreşi Hakemliği Denklik Kursu’nun gerçekleştirildiği ilk gün hakemlerimize Türkiye Geleneksel Güreşler Federasyonu Başkanvekilimiz Şahin Hopur ve ev sahibi Kayseri Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakcı eşlik etti.

Türkiye Geleneksel Güreşler Federasyonu Başkanvekilimiz Şahin Hopur yaptığı konuşmada “Federasyonumuzun kurulduğu andan itibaren yapmak istediğimiz işlerden bir tanesi ilk olarak ata yadigârı geleneksel güreşlerimizin kurumsallaşmasıdır. Başkanımız Sayın İbrahim Türkiş’in öncülüğünde bunu başardık diye düşünüyorum. Bu kapsamda biz federasyon olarak çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz. Gerçekleştirdiğimiz Karakucak Güreşi Hakemliği Denklik Kursumuzun tüm geleneksel güreş camiamıza hayırlı olmasını temenni ediyorum” sözlerine yer verdi.

Karakucak Merkez Hakem Kurulu tarafından 2 günlük kursta hakemlerimize talimatlar ve kurallar anlatıldı.

Talimatlar ve kurallar anlatılmasının ardından hakemlerimize sınav yapıldı.

Türkiye Geleneksel Güreşler Federasyonu olarak gerçekleştirdiğimiz Karakucak Güreşi Hakemliği Denklik Kursu’nun camiamıza hayırlı olmasını temenni ediyoruz.

Yorum yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir