Son günlerde 2022 yılı Kırkpınar başpehlivanlığı ile ilgili olarak sosyal medya hesaplarında bazı başpehlivanlarımızca birbirlerini, Federasyon’umuzu ve ata sporumuzu küçük düşürecek paylaşımlar yapıldığı üzülerek takip edilmektedir.

Daha önce de kamuoyuna duyurduğumuz üzere 2022 yılı Kırkpınar Başpehlivanlığının belirlenmesinde oluşan belirsizlikte Federasyon’umuzun en küçük bir kusuru ya da dahli bulunmamaktadır.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Tahkim Kurulu’nun vermiş olduğu ve uygulanması zorunlu karar Federasyon’umuz tarafından yürütülmüş olup söz konusu işlemlerimize ilişkin olarak sporcu Cengizhan Şimşek tarafından açılan dava devam etmektedir.

Hukuka ve adalete duyduğumuz saygı gereği Federasyon’umuzun sessiz kalma tercihinin taraflarca doğru değerlendirilmediği anlaşılmaktadır. Bu nedenle bu duyurunun yapılma ihtiyacı doğmuştur.

Yukarıda belirttiğimiz sorumlu davranışımız ve sporcularımızı mümkün olduğunca koruma niyetimiz nedeniyle bugüne kadar yapılan çirkin ve centilmenliğe aykırı paylaşımlarla ilgili herhangi bir hukuki işlem tesis edilmemiştir. Ancak bugünden itibaren 2022 yılı Kırkpınar Başpehlivanlığı ya da konusu farklı olsa da Tahkim Kurulu’nu, Türkiye Dopingle Mücadele Komisyonu’nu, sporcularımızı, Federasyon’umuzu ve ata sporumuzu hedef alan tahkir edici ve suçlayıcı herhangi bir paylaşımın yapılması halinde, bu eylemi yapanların  daha önce yaptıkları paylaşımlar da dahil olmak üzere tamamı ayrı ayrı tedbirli olarak disiplin kuruluna sevk edilecektir.

Kamuoyuna saygılarımızla duyurulur.

 

Türkiye Geleneksel Güreşler Federasyonu

Yorum yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir