Yağlı Güreş Müsabaka Talimatı’nın 16. Maddesinin 3. Fıkrasının i) bendinde dereceye giren tüm pehlivanların ödül törenine katılmak zorunda olduğu ve ödül töreninde kispeti ile bulunmak zorunda olduğu, bu kurala uymayanların kırmızı kart ile cezalandırılacağı hükmü yer almaktadır.
Üzülerek görmekteyiz ki bazı sporcularımızın talimattaki bu amir hükme rağmen ödül törenine katılmak istemedikleri ya da katılmadıkları ve yine çeşitli sebeplerle kispetlerini çıkartmış bir şekilde kürsüye çıkmak istedikleri görülmektedir. Daha henüz yeni başlanmış bir sezonda sporcularımızın ceza alması hele hele başarı gösterip kürsü yapma hakkı elde ettikleri bir organizasyonun sonunda ceza almaları en son istenen uygulama olacaktır. Ancak federasyonumuzun ve hakemlerimizin talimatların amir hükümlerine uygun hareket etme mecburiyeti bulunmaktadır. Bu nedenle yukarıda belirtilen talimat hükümlerine aykırı hareket eden sporcularımızın doğrudan kırmızı kart ile cezalandırılacakları ve onbeş gün süreyle güreşten ve müsabakadan men edilecekleri unutulmamalıdır. Tüm sporcu, antrenör ve yöneticilerin bahse konu talimat hükmüne uyum hususunda azami dikkati göstermeleri kendilerinin ve sporcularının menfaati gereğidir. Aksi bir durum halinde talimata aykırı harekette bulunan pehlivanların kesin olarak cezai müeyyide ile karşı karşıya kalacakları ve organizasyonun ödülleri ve yolluklarını alamayacaklarını önemle hatırlatıyoruz.
Ayrıca talimat hükümlerine aykırı harekete rağmen cezai müeyyide kararı vermeyen görevli MHK üyelerimiz ya da MHK üyesi olmaması halinde Kule Başhakeminin, organizasyonda görevli olmaları halinde Federasyon Bölge Temsilcisi ve il temsilcisi , her ikisi de görevli olmaması halinde müsabakada yetkili federasyon temsilcisinin de sporculara verilmesi gereken ceza müddetince dinlendirilecekleri ve görev yapamayacakları bilinmelidir.
Kamuoyuna saygılarımızla duyurulur.

Yorum yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir